12 lis 2016

Biuletyn Nr 20, druga połowa listopada 2016.


Sympozja, wystawy, spotkania: Co się dzieje w Muzeum Powstania Warszawskiego, w Warszawie, w Polsce i na świecie.

Baza Ofiar Cywilnych. Muzeum Powstania Warszawskiego prowadzi bazę ofiar cywilnych, link tutaj. Pomóż uzupełnić listę.


Wieczór Tadeusza Różewicza "Poezja ma zdrowe rumieńce". Program w wykonaniu grupy teatralnej "Kontrapunkt", w reżyserii Krystyny Adamiec. 18 listopada 2016, godz. 18:30, pawilon "Pod Okiem", ul. Grójecka 79, 02-094 Warszawa, tel. 22 822 4870, www.oko.com.pl.
Twórczość Tadeusza Różewicza dzisiaj znacznie odważniej nas dotyka, porywa rytmami Ojczyzny i Świata po mistrzowsku wyartykułowanymi prostym, dojrzałytm językiem.

Co dzieje się w Stowarzyszeniu. Rozmawiamy z Muzeum Powstania Warszawskiego. 8 listopada w Muzeum Powtania Warszawskiego Zarząd Stowarzyszenia przedstawił swoje propozycje zorganizowania sesji naukowej na temat powojennych losów dzieci powstania. Kolejne spotkanie odbędzie się w grudniu. 

Od Redakcji:

Jest to dwudziesty, drugi w listopadzie numer naszego Biuletynu. Zapraszamy członków Stowarzyszenia do współuczestnictwa w redagowaniu Biuletynu. Zapraszamy do redagowania rubryk, nadsyłania notek, komentarzy. 


Adres korespondencyjny Stowarzyszenia: Ul. Igańska 26 m. 38, 04-083 Warszawa.

Ważne:

 Zarząd Stowarzyszenia rozważa zorganizowanie na przełomie lat 2017/2018 sesji naukowej "Powojenne losy dzieci Powstania". 
1. Prosimy o opinie co do celowości zorganizowania takiej sesji.
2. Przedsięwzięcie takie nie uda się bez współuczestnictwa naszych członków. Apelujemy o zgłaszanie się wolontariuszy.

Powodzenie sesji zależy od nas samych. Potrzeba nam wspomnień dzieci Powstania. Pomoc wolontariuszy w pozyskiwaniu wspomnień to jedno, ale konieczne jest nasze osobiste zaangażowanie: Drodzy państwo - prosimy o spisanie swoich wspomnień, prosimy o kontakt ze Stowarzyszeniem, prosimy o rozpowszechnienie tego apelu.

Lada miesiąc nasz Biuletyn osiągnie dojrzałość  - w grudniu wyjdzie numer 21. Prosimy członków o popularyzowanie Biuletynu wśród przyjaciół - to łatwe - wystarczy przesłać link na przykład taki jak ten .

1 komentarz:

  1. szoda, że nie ma info. dot. gdzie kopali ten rów p. czołgowy
    Jerzy II
    PS. pracuję nad tematem Cichociemni i Ich udział w Powstaniu

    OdpowiedzUsuń